T&M CREATIVE

GASTRO TOUR

Káva z Hondurasu vyprávějící příběh – Segafredo STORIA

23 března, 2021

Segafredo STORIA je zcela nový produkt, který spotřebitele provede celým svým příběhem, od pěstování, pražení, zpracování ….až po šálek. Pomocí QR kódu na balení se může zákazník ponořit do světa Segafredo STORIA, dozvědět se vše o produktu a jeho historii, přesném původu, odrůdě, době výsadby a sklizně, přepravy, pražení a balení. Zjistíte nejen jaké sociální projekty probíhají v zemi původu, ale dozvíte se také o aktivitách udržitelného rozvoje v daném kraji.

Přehled o všech oblastech je získán díky platformě „Farmer Connect“, podporované IBM Blockchain, která je k dispozici také prostřednictvím QR kódu na obalu. Vychutnat si šálek kávy Segafredo STORIA neznamená tedy jen výběr produktu nejlepší kvality, ale širší zážitek. Segafredo STORIA seznamuje zákazníky s celým svým příběhem, historií, konkrétními osobami, zkrátka propojí všechny účastníky od farmářů až po konzumenty kávy.

Segafredo STORIA s příběhem

Společnost Segafredo Zanetti se rozhodla pro kompletní transparentnost pomocí technologie „blockchain“. Jedná se o nejbezpečnější certifikovaný způsob, jak zajistit úplnou sledovatelnost v celém dodavatelském řetězci, kde každý účastník procesu zadá své informace do veřejného rejstříku. Výsledkem je celkový obraz, který propojí částečná data, která jsou distribuována a celosvětově šifrována, a jsou tak zabezpečena před zneužitím. Podrobnosti jsou ale k dispozici všem a mohou být sdíleny bezpečným způsobem.

„Můžete si představit, že blockchainová technologie je jako „balení kufru“. Každý účastník dodavatelského řetězce si zabalí svou část. Další vidí, co je již v kufru, ale nemůže nic odstranit ani změnit, pouze přidat svoji část, svůj příspěvek, a pak to předat dál. Nakonec jsou shromážděny všechny podrobnosti a výrobek je 100% sledovatelný a transparentní pro všechny,“ vysvětluje Petra Knapová, Marketing Manager CZ&SK ze Segafredo Zanetti CR.

Rodinná společnost Segafredo Zanetti se zavázala díky STORIA k transparentnosti, udržitelnosti a dodržování spravedlivých pracovních podmínek. Obal kávy STORIA zdobí fotografie lidí, kteří se skutečně podílejí na její tvorbě – od Hondurasu, oblasti, ze které káva pochází, po Finsko, kde je káva pražena ve vlastní pražírně.

Aktuálně

Velikonoční tradice ve slezské kuchyni

1 dubna, 2021

Už od nepaměti se člověk těšil na jaro. Když byla zima již...

Aplikace umožňující otevřít podniky je téměř hotová, čeká se na vládu

28 března, 2021

Aplikace ukáže, že nejste infekční. Je téměř hotová, čeká se na vládu....