T&M CREATIVE

GASTRO TOUR

Komentář PYTLOUN HOTELS k vývoji cestovního ruchu a návštěvnosti za 1. čtvrtletí

22 května, 2023

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS, která působí na trhu již od roku 2003 a provozuje čtrnáct designových, tradičních a apartmánových hotelů v České republice, oznámila statistiky obsazenosti a zájmu tuzemských a zahraničních hostů po ubytování v její síti hotelů za 1. čtvrtletí letošního roku.

„V prvním čtvrtletí roku 2023 jsme dosáhli o 25 % vyšší obsazenosti než v loňském roce. K tomu přispěli především turisté v Praze. Obsazenost v hotelech sítě Pytloun Hotels vyrovnala rok 2019. Ceny ubytování se vyšplhaly na úroveň roku 2019, zatím se nám ovšem nepodařilo promítnout inflaci do cen v plném rozsahu. Nejvíce zahraničních turistů jsme přivítali z Německa (25 %), Izraele, Itálie, Španělska a Velké Británie, což je podobný mix jako před covidem. Výhled vidíme jako velmi pozitivní,“ říká Lukáš Pytloun, generální ředitel sítě PYTLOUN HOTELS, a dodává: „Hotely v Libereckém kraji v prvním čtvrtletí ještě nedosáhly před covidových hodnot, ale vykázaly nárůst obsazenosti o cca 10 % oproti roku 2022. V tomto regionu jsou nejvíce zastoupeni čeští a němečtí turisté, tedy stejně jako v roce 2019.“

O společnosti PYTLOUN HOTELS

PYTLOUN HOTELS patří k ceněným českým hotelovým značkám, která v současné době provozuje celkem čtrnáct designových i tradičních hotelů, z toho osm hotelů v Liberci, kde je její vlajkovou lodí designový Pytloun Grand Hotel Imperial, dva horské hotely v Harrachově v Krkonoších a v Krušných horách, a čtyři hotely v Praze, jeden v srdci hlavního města na Václavském náměstí, dva hotely na pražské Kampě (Pytloun Kampa Garden Hotel Prague a Pytloun Old Armoury Hotel Prague) a čtvrtý v zámeckém areálu Ctěnice v místní části Vinoř na severovýchodním okraji Prahy.  Díky důsledné diverzifikaci portfolia nabízí ubytování pro všechny typy hostů. Každý hotel sítě PYTLOUN HOTELS má svou vlastní osobitost a styl. Všechny ale sdílejí stejný závazek poskytovat hostům vynikající služby, moderní vybavení a výjimečný zážitek z pobytu.

www.pytloun-hotels.cz

Aktuálně

Podnikání rozjelo nejvíc lidí skoro za 30 let – nejčastěji v gastronomii

18 února, 2023

Navzdory drahým energiím a vysoké inflaci vzniklo loni v ČR více než 112...

Nové zimní menu od šéfkuchaře Marka Fichtnera v Trezoru restaurace Červený Jelen

25 ledna, 2023

Trezor zpravidla bezpečně ukrývá vzácné cennosti. A nejinak je tomu v případě kulinářského...