T&M CREATIVE

GASTRO TOUR

Kontrolujte svoji spotřebu energie

12 prosince, 2022

Kontrolujte svoji spotřebu energie pomocí nového digitálního přehledu od RATIONAL

Uživatelé ConnectedCooking, platformy pro digitální správu kuchyně od RATIONAL, majínyní exkluzivní přístup k nové funkci: digitální přehled o elektrické spotřebě jejich konvektomatů v reálném čase. To znamená, že uživatelé mají poprvé možnost neustále monitorovat spotřebu svých konvektomatů iCombi Pro a SelfCookingCenter a ihned identifikovat energetické špičky a ztráty, a tak potenciální úspory.
Ceny energií neustále stoupají a zálohy na energie s nimi. Je proto důležité svoji spotřebu monitorovat a mít možnost ji pozitivně ovlivnit. Spotřeba elektrické energie v kuchyni musí být správně identifikovaná, aby mohl být její potenciál naplno využit a přinášela požadované výsledky.

V pohostinství je skoro 80 % ročních nákladů na energie ve výši přibližně 8,5 mld. euro způsobeno energeticky neefektivní přípravou a skladováním potravin. Nikdo si už nemůže dovolit takové plýtvání energiemi.

S novým panelem pro přehled spotřeby energie na platformě ConnectedCooking je nyní možné zobrazit spotřebu energie v aktuálním měsíci pro každé varné zařízení nebo účet. Nechybí ani rozdělení na varné a čisticí procesy. Uživatel může vidět například zátěžové špičky, které jsou
relevantní pro kalkulaci výdajů na elektřinu. Podobně přehled ukazuje čas potřebný pro naplnění konvektomatu, tedy jako dlouho jsou otevřené dvířka konvektomatu, a také čas nečinnosti po ukončení předehřívání, tedy jako dlouho musel konvektomat udržovat teplotu ve varné komoře do té doby, než byl naplněn. Dlouho otevřené dvířka a časové prostoje jsou nyní okamžitě označeny hodnotou energetické ztráty.

Výhody jsou podle obchodního ředitele společnosti RATIONAL, Jindřicha Švestky, evidentní: „Potenciál úspory energie s konvektomatem iCombi Pro a SelfCookingCenter je rychle rozpoznán a uživatel může okamžitě reagovat.“ To vede k efektivnějšímu plnění konvektomatu, nebo k úpravě přípravy tak, aby se redukovaly zátěžové špičky. Jindřich Švestka dodává: „ConnectedCooking také nabízí další digitální podporu profesionálním kuchyním v podobě knihovny receptů a správy zařízení a hygieny. Kuchyně tak dokáže víc, než kdy předtím. Pracovní procesy jsou zjednodušeny tak, že jsou úspory vidět jak v peněženkách, tak na čase.“

Více informací k novému přehledu spotřeby energie a digitální správě kuchyně od RATIONAL naleznete na ConnectedCooking.com.

Aktuálně

Podnikání rozjelo nejvíc lidí skoro za 30 let – nejčastěji v gastronomii

18 února, 2023

Navzdory drahým energiím a vysoké inflaci vzniklo loni v ČR více než 112...

Nové zimní menu od šéfkuchaře Marka Fichtnera v Trezoru restaurace Červený Jelen

25 ledna, 2023

Trezor zpravidla bezpečně ukrývá vzácné cennosti. A nejinak je tomu v případě kulinářského...