T&M CREATIVE

GASTRO TOUR

Stanovisko AHR ČR – Vyjádření k prohlášení ministra Romana Prymuly

23 září, 2020

Asociace hotelů a restaurací České republiky vnímá pozitivně vyjádření ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že nechce zavádět opatření, která by handicapovala ekonomiku, ale zároveň upozorňuje, že je v rozporu s tímto vyjádřením záměr dále regulovat otevírací dobu restaurací do 22:00 hod.

Toto opatření se netýká pouze barů, ale i běžných restaurací, kde jsou dodržována a již nastavena pravidla bezpečnosti a tudíž rizika minimalizována bez ohledu na to, zda budou provozy uzavřeny o dvě hodiny dříve.

Provozy ubytovacích i stravovacích zařízení byly silně zasaženy pandemií a zvláště ve velkých městech se stále zmítají v ekonomických problémech. Stát by měl zvážit možnosti cílené podpory podnikání v tomto oboru, který je již tak silně regulován a dopadají na něj jako první všechna současná opatření, včetně dramatického propadu cestovního ruchu a snížené poptávky ze strany firem i individuální klientely.

Jako dlouhodobě přetrvávající problém vnímá AHR ČR skutečnost, že tato opatření nejsou předem nijak konzultována s odborníky z praxe, a tudíž i v minulosti byla přijímána dosti chaoticky a bez jasného vysvětlení záměru nebo snahy hledat cesty, které by méně zasahovaly do ekonomiky pohostinství a cestovního ruchu, a přitom splnily stejný účel. Poslední opatření, týkající se evidence aktuálních míst k sezení a počtu židlí, toho bylo dalším důkazem.
AHR ČR pevně věří, že komunikace s Ministerstvem zdravotnictví se v tomto směru zlepší a doporučuje, aby případná další opatření byla alespoň s krátkým předstihem konzultována se zástupci podnikatelů v dotčeném oboru.

Aktuálně

Podnikání rozjelo nejvíc lidí skoro za 30 let – nejčastěji v gastronomii

18 února, 2023

Navzdory drahým energiím a vysoké inflaci vzniklo loni v ČR více než 112...

Nové zimní menu od šéfkuchaře Marka Fichtnera v Trezoru restaurace Červený Jelen

25 ledna, 2023

Trezor zpravidla bezpečně ukrývá vzácné cennosti. A nejinak je tomu v případě kulinářského...