T&M CREATIVE

GASTRO TOUR

Vyznáte se ve hvězdách hotelů a penzionů?

7 listopadu, 2022

Určitě se vám nebo vašim blízkým někdy stalo, že jste nebyli spokojení s úrovní ubytování, ačkoli jste se rozhodli podle počtu hvězdiček a recenzí ostatních hostů. S recenzemi vám nepomůžeme, ale v systému hvězdiček vám uděláme jasno. V České republice není povinnost uvádět počet hvězdiček podle jednotných kritérií. Každý hoteliér či majitel penzionu si může udělit počet hvězd dle jeho uvážení. Bohužel tato skutečnost brání transparentnosti a udržení stejné kvality.

Opačným směrem se vydalo společenství Hotelstars Union, které funguje téměř po celé Evropě ve 20 zemích. Certifikované hotely a penziony ctí jednotná evropská pravidla a kritéria v přidělování hvězdiček. Certifikace Hotelstars je garancí stejné kvality a rozsahu služeb napříč Evropou.

Vybírat si certifikované hotely a penziony má smysl. Víte předem, jaké služby a vybavení můžete očekávat. Pomůžete udávat správný směr a užít si dovolenou bez zbytečných komplikací. Napomůžete transparentnosti a udržení odpovídající kvality služeb.

V současné době je certifikováno přes 1200 ubytovacích zařízení v ČR, dohromady po Evropě cca 30 tisíc hotelů a penzionů.

Jak poznáme ty pravé hvězdy? Certifikovaná ubytovací zařízení jsou označena společným znakem Hotelstars. Mohou mít vystavený certifikát, plaketu či samolepku na dveřích. Pravé hvězdy naleznete v katalogu klasifikovaných hotelů a penzionů na www.hotelstars.cz. Od letošního jara uvádí Tripadvisor exkluzivně oficiální hvězdičková hodnocení dle klasifikace Hotelstars. Cestovatelé si mohou být jistí, že tyto hvězdičky jsou skutečně ty pravé s garancí Asociace hotelů a restaurací. Jezděte do certifikovaných hotelů a penzionů – s námi se již nespletete!

 

 

Aktuálně

Podnikání rozjelo nejvíc lidí skoro za 30 let – nejčastěji v gastronomii

18 února, 2023

Navzdory drahým energiím a vysoké inflaci vzniklo loni v ČR více než 112...

Nové zimní menu od šéfkuchaře Marka Fichtnera v Trezoru restaurace Červený Jelen

25 ledna, 2023

Trezor zpravidla bezpečně ukrývá vzácné cennosti. A nejinak je tomu v případě kulinářského...